Budsjettspørsmål

Søk i spørsmål og svar

Begrens listen på kategori
Begrens listen på parti
Sortering



Oversikt over alle spørsmål

  • Svar på spm. 001 fra Finanskomiteen/Sosialistisk Venstrepartis fraksjon av 21. mai 2013
    Vedr. tilskudd Brasil Publisert: 27.06.2013 10:15
  • Svar på spm. 88 fra Finanskomiteen/Fremskrittspartiets fraksjon av 3. juni 2013
    Vedr. bevilgninger utenfor handlingsregelen Publisert: 14.06.2013 13:07
  • Svar på spm. 86 fra Finanskomiteen/Fremskrittspartiets fraksjon av 03. juni 2013
    Vedr. tilførsel av kapital til boliglånsmarkedet Publisert: 14.06.2013 13:07
  • Svar på spm. 125 fra Finanskomiteen/Venstres fraksjon av 14. mai 2013
    Vedr. containertransport på bane og båt Publisert: 12.06.2013 15:17
  • Svar på spm. 123 fra Finanskomiteen/Venstres fraksjon av 14. mai 2013
    Vedr. lik godtgjørelse mellom fagkyndige i domstolene og i fylkesnemndene Publisert: 12.06.2013 15:15
  • Svar på spm. 122 fra Finanskomiteen/Venstres fraksjon av 14. mai 2013
    Vedr. statlig bidrag til kommunale krisesentre Publisert: 12.06.2013 15:14
  • Svar på spm. 120 fra Finanskomiteen/Venstres fraksjon av 14. mai 2013
    Vedr. fritak for arbeidsgiverperiode ved svangerskapsrelatert sykefravær Publisert: 12.06.2013 15:14
  • Svar på spm. 052 fra Finanskomiteen/Venstres fraksjon av 8. mai 2013
    Vedr. bistand Publisert: 12.06.2013 15:12
  • Svar på spm. 110 fra Finanskomiteen/Kristelig Folkepartis fraksjon av 21. mai 2013
    Vedr. Ressurskrevende brukere Publisert: 12.06.2013 15:08
  • Svar på spm. 60 fra Finanskomiteen/Høyres fraksjon av 10. mai 2013
    Vedr. kontantstøtte utenfor Norge. Publisert: 12.06.2013 15:05
  • Svar på spm. 75 fra Finanskomiteen/Høyres fraksjon av 13. mai 2013
    Vedr. maksimalvekt for broer på riks- og fylkesveger Publisert: 12.06.2013 15:04
  • Svar på spm. 82 fra Finanskomiteen/Høyres fraksjon av 16. mai 2013
    Vedr. innsparingstiltakene i det statlige barnevernet Publisert: 12.06.2013 15:01
  • Svar på spm. 91 fra Finanskomiteen/Høyres fraksjon av 21. mai 2013
    Vedr. tippenøkkelen Publisert: 12.06.2013 14:58
  • Svar på spm. 092 fra Finanskomiteen/Høyres fraksjon av 21. mai 2013
    Vedr. bindende avtaler Publisert: 12.06.2013 14:56
  • Svar på spm. 074 fra Finanskomiteen/Fremskrittspartiets fraksjon av 22. mai 2013
    Vedr. lån og rentekompensasjon til kommunale bygg, lokale bomveier og sykehus Publisert: 12.06.2013 14:50
  • Svar på spm. 65 fra Finanskomiteen/ Fremskrittspartiets fraksjon av 22. mai 2013
    Vedr. Treforedlingsindustri og formueskatt Publisert: 12.06.2013 14:47
  • Svar på spm. 87 fra Finanskomiteen/ Fremskrittspartiets fraksjon av 3. juni 2013
    Vedr. Investinor og handlingsregelen Publisert: 12.06.2013 14:44
  • Svar på spm. 083 fra Finanskomiteen/Fremskrittspartiets fraksjon av 22. mai 2013
    Vedr. investeringer i kraftbransjen Publisert: 12.06.2013 14:42
  • Svar på spm. 056 fra Finanskomiteen/Fremskrittspartiets fraksjon av 22. mai 2013
    Vedr. Hydro Karmøy og Enova Publisert: 12.06.2013 14:40
  • Svar på spm. 060 fra Finanskomiteen/Fremskrittspartiets fraksjon av 22. mai 2013
    Vedr. utbygging av strømnett i Finnmark Publisert: 12.06.2013 14:34
  • Svar på spm. 061 fra Finanskomiteen/Fremskrittspartiets fraksjon av 22. mai 2013
    Vedr. kartlegging av olje- og gassforekomster Publisert: 12.06.2013 14:33
  • Svar på spm. 062 fra Finanskomiteen/Fremskrittspartiets fraksjon av 22. mai 2013
    Vedr. andel av norsk sokkel åpen for petroleumsvirksomhet Publisert: 12.06.2013 14:32
  • Svar på spm. 077 fra Finanskomiteen/Fremskrittspartiets fraksjon av 22. mai 2013
    Vedr. kraftlinje til Sverige Sydvest Publisert: 12.06.2013 14:31
  • Svar på spm. 082 fra Finanskomiteen/Venstres fraksjon av 08. mai 2013
    Vedr. Rentekompensasjon for skole, svømmeanlegg og kirkebygg Publisert: 12.06.2013 10:16
  • Svar på spm. 48 fra Finanskomiteen/Venstres fraksjon av 8. mai 2013
    Vedr. endringer i gebyrer på utlendingsfeltet Publisert: 12.06.2013 10:11
  • Svar på spm. 89 fra Finanskomiteen/Fremskrittspartiets fraksjon av 03. juni 2013

    Vedr. veibruksavgift på drivstoff

    Publisert: 06.06.2013 09:30
  • Svar på spm. 93 fra Finanskomiteen/Høyres fraksjon av 21. mai 2013

    Vedr. bindende avtaler

    Publisert: 05.06.2013 13:22
  • Svar på spm. 100 fra Finanskomiteen/Høyres fraksjon av 21. mai 2013

    Vedr. Luftforsvaret

    Publisert: 05.06.2013 12:38
  • Svar på spm. 32 fra Finanskomiteen/Høyres fraksjon av 10. mai 2013
    Vedr. ulønnsomme banktjenester Publisert: 05.06.2013 12:38
  • Svar på spm. 25 fra Finanskomiteen/Høyres fraksjon av 10. mai 2013
    Vedr. Utbytte fra statsselskaper Publisert: 05.06.2013 12:38
    Jeg ber om en oversikt over alle statsselskaper under de ulike departementer (bl.a. næring, samferdsel og olje/energi) som har budsjettert med utbytte i statsbudsjettet for 2013 og endringer foreslått i forbindelse med RNB. I tillegg ber jeg om oversikt over utbytte i prosent og kroner i samme selskaper. Videre ønsker jeg en tabell over endret proveny ved hvert prosentpoeng i forhold til regjeringens forslag.

    I tabellen nedenfor følger en oversikt over utbytte fra statsselskaper. For deleide selskaper kan det ikke besluttes utdelt et høyere utbytte enn hva styret har foreslått eller godtar, jf. aksjelovens § 8-1 og 8-2. Listen over selskaper er derfor begrenset til statsaksjeselskap og statsforetak hvor generalforsamlingen ikke er bundet av styrets eller bedriftsforsamlingens forslag til utdeling av utbytte, jf. aksjeloven/allmennaksjeloven § 20 - 4 nr. 4. Videre er selskaper hvor det ikke er forventet overskudd, eller hvor selskapet ikke antas å være i utbytteposisjon holdt utenfor.

    Dep.SelskapForslag utbytte RNB 2013 (mill. kr.)Utbytte Saldert budsjett 2013 (mill. kr.)Foreslått endring i RNB (mill. kroner)Utbytte-prosent i RNB 2013Proveny for hvert prosent-poeng som utbyttet øker med (mill. kr)
    SDAvinor AS463,4438,025,450,09,3
    SDPosten Norge AS253,5217,036,563,74,0
    SDNSB AS296,0176,0120,040,67,3
    KRDKommunalbanken252,8252,80,013,518,7
    OED Statnett SF117,038,079,050,02,3
    LMDStatskog SF28,730,0-1,324,31,2
    NHDStatkraft SF2 897,75 270,0-2 372,385,034,1
    NHDArgentum Fondsinvesteringer AS675,0300,0375,0100,06,8
    NHDEntra Eiendom AS416,6485,0-68,450,08,3
    NHDFlytoget AS108,077,031,0100,01,1
    NHDMesta AS300,0135,0165,0100,03,0
    NHDElectronic Chart Centre AS3,00,03,0100,00,0
    HODAS Vinmonopolet60,338,521,850,01,2
  • Svar på spm. 101 fra Finanskomiteen/Høyres fraksjon av 21. mai 2013
    Vedr. Rygge flystasjon Publisert: 05.06.2013 12:38
  • Svar på spm. 47 fra Finanskomiteen/Høyres fraksjon av 10. mai 2013
    Vedr. budsjettvirkninger av reduserte asylankomster Publisert: 05.06.2013 12:38
  • Svar på spm. 108 fra Finanskomiteen/Venstres fraksjon av 8. mai 2013
    Vedr. adopsjonsstøtten Publisert: 05.06.2013 10:57
  • Svar på spm. 127 fra Finanskomiteen/Venstres fraksjon av 16. mai 2013
    Vedr. tiltak mot ufrivillig deltid Publisert: 05.06.2013 10:57
  • Svar på spm. 119 fra Finanskomiteen/Venstres fraksjon av 14. mai 2013
    Vedr. nasjonal institusjon for menneskerettigheter Publisert: 05.06.2013 10:57
  • Svar på spm. 118 fra Finanskomiteen/Venstres fraksjon av 14. mai 2013
    Vedr. opprettelse av felles landinfo i utlendingsforvaltningen Publisert: 05.06.2013 10:57
  • Svar på spm. 58 fra Finanskomiteen/Venstres fraksjon av 08. mai 2013

    Vedr. Etterutdanning av flere lærere

    Publisert: 05.06.2013 10:57
  • Svar på spm. 85 fra Finanskomiteen/Fremskrittspartiets fraksjon av 23. mai 2013

    Vedr. Husbanken låneramme og bevilgning til utlån

    Publisert: 05.06.2013 10:22
  • Svar på spm. 82 fra Finanskomiteen/Fremskrittspartiets fraksjon av 22. mai 2013

    Vedr. Petroleumsrettet utdanning

    Publisert: 05.06.2013 10:20
  • Svar på spm. 57 fra Finanskomiteen/Fremskrittspartiets fraksjon av 22. mai 2013

    Vedr. samferdselsbevilgninger

    Publisert: 05.06.2013 10:18
  • Svar på spm. 59 fra Finanskomiteen/Fremskrittspartiets fraksjon av 22. mai 2013

    Vedr. prosjektfinansiering

    Publisert: 05.06.2013 10:16
  • Svar på spm. 55 fra Finanskomiteen/ Fremskrittspartiets fraksjon av 22. mai 2013
    Vedr. Lønnsvekst i statlige selskaper Publisert: 05.06.2013 10:15
  • Svar på spm. 109 fra Finanskomiteen/Kristelig Folkepartis fraksjon av 21. mai 2013
    Vedr. Gratis frukt og grønt - proveny ved innføring i grunnskolen Publisert: 05.06.2013 10:13
  • Svar på spm. 104 fra Finanskomiteen/Kristelig Folkepartis fraksjon av 21. mai 2013
    Vedr. antall barn som venter på fosterhjemplassering Publisert: 05.06.2013 10:10
  • Svar på spm. 105 fra Finanskomiteen/Kristelig Folkepartis fraksjon av 21. mai 2013
    Vedr. adopsjonsstøtten Publisert: 04.06.2013 16:11
  • Svar på spm. 91 fra Finanskomiteen/Kristelig Folkepartis fraksjon av 7. mai 2013
    Vedr. adopsjonsstøtten Publisert: 04.06.2013 16:09
  • Svar på spm. 61 fra Finanskomiteen/Kristelig Folkepartis fraksjon av 07. mai 2013

    Vedr. Studieavgift for utenlandske studenter

    Publisert: 04.06.2013 16:02
  • Svar på spm. 108 fra Finanskomiteen/Kristelig Folkepartis fraksjon av 21. mai 2013
    Vedr. utdanning av geriatere Publisert: 04.06.2013 15:43
  • Svar på spm. 107 fra Finanskomiteen/Kristelig Folkepartis fraksjon av 21. mai 2013
    Vedr. samhandlingsreformen og behov for omsorgsboliger og sykehjemsplasser Publisert: 04.06.2013 15:32
  • Svar på spm. 106 fra Finanskomiteen/Kristelig Folkepartis fraksjon av 21. mai 2013

    Vedr. Behov for omsorgsbolig- og sykehjemsplasser.

    Publisert: 04.06.2013 15:26
  • 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > »